xom`s pinion - Tom Hnatovsky Blog

Chybějící náhledy souborů v Adobe Photoshop CS6

28. srpna 2012 Web designAdobe nekomentováno

Náhledy souborů ve Photoshopu CS6

Adobe Photoshop CS6 postrádá zobrazení náhledů PSD souborů v dialogovém okně pro otevření souboru. Na Macu to není nejmenší problém, Finder umí náhledy zobrazit, ale Průzkumník ve Windows to nezvládne.

Naštěstí existuje několik prográmků, které umí náhledy v Průzkumníku zobrazit.

SageThumbs 2

SageThumbsProgram je malý, instalátor má 2MB a samotný programu je svižný a neukusuje mnoho paměti. Prvotní generování náhledů ve složce trvá několik sekund, ale později se obrázky načítají z cache.

SageThumbs se mi moc líbí, je postaven na GFL knihovně (vyvinutou pro prohlížeč XnView), licence je zdarma, ale neumí zobrazit náhledy pro nejnovější verzi PSD, kterou produkuje Photoshop CS6.

Stránky výrobce SageThumbs

Pro:
+ Zdarma
+ Rychlost
+ Malá velikost

Proti:
- Nezvládá formát PSD CS6

FastPictureViewer Codec Pack 3.3

FastPictureViewer codec packDruhý testovaný program je o poznání větší (instalátor má 20 MB), ale s pamětí pracuje na nižších úrovních než SageThumbs. Generování náhledů ve složce je o trochu svižnější než u předchozího programu, obrázky se později načítají z cache.

Program umí zobrazit i poslední verzi PSD a jeho licence stojí $15, což není mnoho i vzhledem k podpoře RAW formátů různých fotoaparátů (fotky z Nikonu D300s zobrazil velice rychle).

Stránky výrobce FastPictureViewer Codec Pack

Pro:
+ Rychlost
+ Zvládá formát PSD CS6

Proti:
- Není zdarma (což se ale pozitivně odrazí na aktualizacích pro novější grafické formáty)

MysticThumbs 3

MysticThumbsTřetím program v testu má instalační balík velký 10 MB a při instalaci si ještě vyžádá stažení GhostScriptu pro zobrazování náhledů PDF. Generování náhledů ve složce mi přišlo o něco málo pomalejší než předchozí testované programy, náhledy ale obsahují i vizualizaci průhlednosti a poloprůhlednosti (pokud nemají vyplněné pozadí).

Program umí zobrazit i poslední verzi PSD a jeho komerční licence stojí $29. Ostatní testované programy běželi jako systémové pluginy, MysticThumbs ke svému běhu ještě využívá externí program, který umí zobrazit např. náhled souboru.

Stránky výrobce MysticThumbs

Pro:
+ Zvládá formát PSD CS6

Pro:
- Nejdražší
- Na pozadí běží více obslužných procesů

Na základě zkušeností s trial verzemi mi byl nejsympatičtější program FastPictureViewer Codec Pack, proto jsem zakoupil jeho licenci (vše proběhlo přes PayPal rychle a bez zádrhele). Výrobce tohoto programu je aktivní, každý měsíc přibude nějaké vylepšení (dle changelogu), a díky Adobe mu zákazníci jenom porostou.

Komentovat

Článek zatím nebyl komentován. Podělte se svým názorem.

Pole komentáře: zmenšit / zvětšit

Jméno:

Email: (Gravatar ID)

Web:

Barva trávy (otázka proti robotům):

© 2004-2012 Tom Hnatovsky - Všechna práva vyhrazena