xom`s pinion - Tom Hnatovsky Blog

Windows XAMPP - Aktualizace PHP

5. května 2012 Web designPHP nekomentováno

XAMPP Při vývoji PHP ve Windows používám XAMPP (jednoduše obsahuje všechno potřebné k běhu PHP aplikací bez zdlouhavého nastavování různých konfiguračních souborů).

Pokud používáte defaultní nastavení Apache a PHP, tak je aktualizace verze PHP nejjednodušší pomocí updatu celého XAMPP (stáhnete si nejnovější vydání a přeinstalujete).

Pokud ale používáte některé addony či speciální konfiguraci Apache či PHP, tak můžete čelit riziku, že při aktualizaci celého XAMPP a následnému dohrání starých konfiguračních souborů vám nebude server fungovat. Pokud se bojíte při aktualizaci PHP přehrát i Apache či MySQL (součástí balíku XAMPP), tak můžete jednoduše zaktualizovat PHP pomocí těch pár kroků:

  1. Zazálohujte si vaši současnou verzi XAMPP
  2. Stáhněte si ZIP balíček PHP pro Windows
  3. Zastavte Apache server (bez toho vám nepůjdou některé knihovny přepsat)
  4. Zkopírujte obsah ZIP balíčku do php adresáře, který je umístěn v xampp adresáři (defaultně c:/xampp)
  5. V adresáři apache/bin (umístěný v xampp adresáři) přepište existující soubory ze ZIP balíčku (=pokud existuje soubor v ZIPu i v adresáři, tak jej přepište)
  6. Spusťte Apache

Upozornění! Využití tohoto návodu je na vlastní nebezpečí a měli by dle něj postupovat pouze lidé, kteří alespoň trochu tuší, co dělají :) Před jakoukoliv změnou si zálohujte data!

Komentovat

Článek zatím nebyl komentován. Podělte se svým názorem.

Pole komentáře: zmenšit / zvětšit

Jméno:

Email: (Gravatar ID)

Web:

Barva trávy (otázka proti robotům):

© 2004-2012 Tom Hnatovsky - Všechna práva vyhrazena